Be Happy :)

child-children-girl-happy.jpg

Bazen siz de çok sıkılmıyor musunuz hayattan? Ben sıkılıyorum. İşte o zaman imkanım varsa beni mutlu edecek bir türkü, şarkı veya enstrümantal bir müzik dinliyorum. Ya da evdeysem bir film açıyorum. Kafamı boşaltıyorum. Dert tasa bir süreliğine de olsa gidiyor.

Hayat bir sihirdir aslında, kendimizi kandırdığımız

Yaşam süremiz dert edecek kadar uzun değil. Çocukluğunuzu düşünün. Hiçbir şeyi dert eder miydiniz? Ufak sorunlarımız vardı tabi ki. Fakat bunları bile bazen özlüyoruz değil mi ? İşte belki bu yüzden çok sevdiğim filmlerden biridir “Benjamin Button”. Çünkü yaşlı doğup bebek olarak ölmenin, hayatı tersine yaşarsak bize neler sunabileceğini gösterir efsane bir filmdir. Çocukken koşup oynayamamak nasıl bir histir? Ya da herkes yaşlanırken sizin gençleş meniz?

Allah sağlık derdi vermesin. Diğerleri çözülür. Ara sıra hastanelerin yoğun bakımına, ameliyathanelerinin önüne gidin. O zaman pek çok gereksiz şeyi nasıl dert ettiğinizi daha iyi anlarsınız. Bu nedenle kendinizi mutsuz hissettiğinizde, sizi mutlu eden şeyleri bulun ve yapın. Hiçbir şeyi dert etmemeye çalışın.

Dertleri salla gitsin, emin ol bir gün bunlara gülüp geçeceksin 🙂

Şimdi bir mistik çay alın elinize, kulaklığınızı takın ve güzel bir müzik açıp arkanıza yaslanın…

Leave A Comment