Düşmacunu ‘nun parlayan gözleri

gozler

Sabah içinde büyük bir mutlulukla uyandı. Huzur doluydu. Artık bir sevgilisi vardı. Sabahları uyanmak için bir neden daha bulmuştu. Her sabah enerjik kalkardı ama bugün daha bir farklıydı. Hemen telefonunu aldı. Whatsupp ‘a girdi. Melisa ‘dan mesaj gelmişti. Uykulu gözleri ve meraklı bakışıyla mesajı okudu. “Sevgilim, içim kıpır kıpır. Bu saatte hala seninle geçen güzel günümüzü düşünüyorum. Hiç bitmeseydi keşke. Yarın akşam olsun istiyorum hemen. Akşam işin yoksa görüşelim mi?” Saat 4 te atılmıştı mesaj. Düşmacunu 06:15 te kalkıyordu. Hemen cevap yazdı. ” Günaydın güzel Sevgilim. Melisam. Yüz bin kere evet 😍. Akşamım da senin bundan sonra, sabahım da 😍😍😍”

Bir insanın içinde kelebekler uçar mı ? Evet uçar. Bunu anlamak için aşık olmanız yeterli. Üstelik ilk görüşte olmanız gerekmiyor 🙂

Hemen hazırlıklarını yapıp hızlıca merdivenlerden indi. İnerken her zamanki gibi dualarını etti. Sonra arabasını atlayarak yola koyuldu. Radyo alaturka ‘yı dinlerdi her sabah. Bugün biraz daha neşeli ve hareketli bir şeyler dinlemek istedi. Tabi ki kurtarıcısı Candan ‘ın cd sine gitti hemen eli. Sesi etrafı rahatsız etmeyecek şekilde açtı. Şarkılara eşlik etti.

Melisa uyandığında hemen yanındaki komidinin üstündeki telefonuna uzandı. Can ‘dan mesaj gelmişti. Heyecanla açtı. Bu sırada Can işyerine yakın bir marketten sandviçini almış, çarşıdaki kahvede, akasyanın altındaki banka oturarak yemeye koyulmuştu. Bu here sabah tekrar ettiği bir ritüel olmuştu artık onun için.  Melisa aldığı cevaptan mutlu olmuştu. Hemen hızlıca cevap yazdı. “Ben şimdi kaktım sevgilim. Bu arada Melisam’ı sevdim 😍 kalpli kömür gözlerini sevdim 😍. Onlara bu akşam doyasıya bakmak istiyorum sevgilim” Düş macunu kahvaltısını bitirmek üzereydi mesaj geldiğinde. Mesajı okuduğunda bir kez daha içi kabardı. Hemen yanıtladı “Akşam olunca ikisinin de senden başka göreceği birşey olmayacak Melisam. Sabırsızlanıyorum. Çok heyecanlıyım sevgilim, sanki liseli çocuklar gibi 😍” Melisa ‘dan yanıt gecikmedi “Ben de uzun zamandır böyle hissetmemiştim sevgilim. 😍😍 Sanırım yeniden aşık oluyorum 😍” Can bu mesajla bir kat daha heyecanlandı. “Sanırım ben oldum bile 😍😍😍 Melisam.”

İnsan hiç beklemediği, hatta bazen umudunu yitirdiği bir anda aşık olabilir. Aşk böyledir. Beklenmez. Planlanmaz.

Düş macunu bu sefer, turnayı gözünden mi vurmuştu? Hayatının sonuna kadar seveceği ve sevileceği bir ilişki mi olacaktı bu?.  Belki bu sefer evleneceği kızı bulmuştu. Bilmiyordu. Ama içi umut ve mutluluk doluydu. Sigarasını içip çayını yudumlarken bunu düşündü. Kalkıp Kahveci Necmi abisine veda edip işin yoluna koyuldu. Gün boyunca Melisayla mesajlaştılar. Kafaları çok uymuştu. Vakit su gibi geçip öğlen olmuştu. Can Melisa ‘yı arayarak sesini duydu. İkisi de aşk böcükleri olmuş, evrene mutluluk yaymaya başlamışlardı.

Belki de karma felsefesinin doğru bir tarafı var. Aslında iyi düşünceler iyi şeyleri çekiyor kendine.

Öğleden sonra mesajlaşmaları devam etti. Can son ilişkisinden sonra whatsupp ‘ı neredeyse açmıyordu. Şimdi ise gözü ve kulağı telefondaydı. Bazen mesaj yazarken eli titriyordu. Tarif edilemez heyecanının vücuttaki haliydi bunlar. Melisa ‘da da durum aynıydı. Kız arkadaşları ondaki bu heyecanı fark etmiş, ağzından bütün gün laf almaya çalışmışlardı. Melisa özel hayatını sadece bir noktadan sonra kankası Ecem ile paylaşıyordu. Ona da sabah konuştuklarında “Aşık oluyorum Ecem. Detayları sonra anlatacağım sakın bir şey sorma şimdi ” diyerek beklemeye almıştı. Akşam yaklaştıkça her ikisinin de heyecanı artıyor, kalpleri daha hızlı çarpmaya başlıyordu.

Devam eder eder 🙂 …

Leave A Comment