Mavi Boncuk Dağıtan İnsanlar

mavi-boncuk

Kimi insanlar etrafına mavi boncuk dağıtmayı severler. Özellikle kadınların bunu yaptığını söylemem sanırım yanlış olmaz. İsterler ki her erkek beni beğensin benimle ilgilensin. Böyle tipler, kendilerine asılan erkekleri ilişkileri olduğunda bile terslemezler. Hep bir köşede dursun isterler. Günün birinde lazım olur diye sanırım 🙂

Mavi boncuk nazar içindir aslında. Ama o insanlar bunu bilmezler 😛

Bu kişileri ayırt etmek güçtür. Bazıları görünürde basit olmasına rağmen; ruhen ve karakter olarak böyle değillerdir. Bazıları ise görüntüde kaliteli durur ama içi koftur. Yani içindefarklı bir dünyada yaşarlar. İşte zor olan bunları tanımaktır. Ötekilere hemen bir yafta yapıştırılması da doğru değildir ama her durumda; onlar bunlardan ayrıştırılır.

Genelde bu mavi boncuk dağıtan insanların iç dünyaları sorunludur. Yaşadıkları ilişkiler, aile içi ilişkileri ya da arkadaşlıklarında sorunları vardır. Çok çabuk insan harcarlar. Çünkü kendi kafalarında hep bir şeyleri kurarlar. Biraz güzel olup eline yüzüne bakılır gibi olanları, çabuk yeni ilişkiler kurarlar. Eh biraz da güler yüzlü iseler, o zaman bu, onların her gün yeni biriyle samimi olabilmelerini sağlar. Yalnızlık çekmezler. Sık sık kanka değiştirir, ilişkilerinde ise genelde dikiş tutturamazlar.

Bu tip kadınlardan çok olduğunu şöyle durup bir etrafınızı dinlediğinizde anlayabilirsiniz. Mesela ben şimdi görüyorum bir tane :))

Üstelik bunların facebookuna baksanız kalite, edep, haya, aşk, namus, dürüstlük vs ile ilgili bin türlü özlü sözü paylaştığını görürsünüz. Sosyal medyada pek çok insanın yaptığı gibi onlar da yeni bir kimlik ortaya koyarlar. Ön yargılı insanları sevmem. Bende pek olmamaya özen gösteririm. Ama yine de bazen insanlar hakkında yargılarda bulunduğum olmuştur. Neyse ki bu çok çok az olur. Fakat genelde biriyle yeni tanıştığımda aldığım elektrik genelde doğru çıkar. Nadir yanılırım. Aşık olduğum kişiler hariç 🙂 Onlar da hep yanıldım. Nedense ilk görüşte çok kuvvetli duygular hissettiğim insanlara aşık oldum ve bu insanlarla sosyal olarak çok iyi anlaştım. Ama içlerindeki karanlığı geç gördüm 🙂

Neyse geç olsun güç olmasın di mi ?

Konumuza dönecek olursak, “mavi boncuk dağıtan kadınlar” genelde hayattaki zorluklarından kaçmak için bunu yapar. Asıl nedeni sorunlarını görmezden gelmeyi sağlamaktır. Bu yüzden iyileşmeleri zordur. Ama her insan gibi, onlarda iyileşmek, dürüst, sadık, pozitif, iyimser, temiz kalpli biri olma şansına sahiptirler. Önemli olan karanlık tarafı bırakarak aydınlık tarafa geçmeleri. StarWars ‘taki Yoda gibi oldum 🙂 Para bir çözüm sanırlar, oysa değildir. Paranın bir araç olduğunu zamanla anlarlar.

Şimdi siz böyle bir kadınsanız, yapmanız gerekeni biliyorsunuz. Çevrenizdeki asalaklardan, kötü kalpli insanlardan kurtulun. Hayatınızda ciddi değişiklikler yapın. Kimsenin arkasından konuşmayın. Temiz kalpli olun. Size zarar veren veya sizi mutsuz eden herkesten ve her şeyden uzaklaşın. Sizi gerçekten seven insanlara sarılın. Üzdüğünüz kişilerden özür dileyin. Küçük ama sağlam temelleri olan bir dünya edin kendinize.

Sonra mı ? Sonra bunları size anlatmamı sağlayan rabbimize dua edin 🙂

Hadi şimdi dağıttığınız mavi boncukları toplayın ve nazar değmesin diye duvarınıza asın. Sonra kimseye mavi boncuk dağıtmayarak dediklerimi yapın. Yolunuz açık olsun….

Leave A Comment