Ve Melisa Can ‘ın elini tuttu. İşte o anda Can ‘ın kalbi daha hızla atmaya başladı. Öyle ki Melisa bunu hissedebiliyordu. Can ‘a dönerek;

  • “Kalp krizi geçirmezsin di mi?” diyerek hınzırca gülümsedi. Yüzündeki o haylaz bakışı Can sevmişti.
  • “Yok merak etme seni tanımadan ölmem” diyerek gözlerinin içine baktı. O an sevgili olduklarını ikisi de anladılar. Beraber denize girip yüzmeye başladılar. Durup arada sohbet ediyorlardı. Şakalar ve gülüşmeler eksik olmuyordu.

Güneş batmaya yüz tutmak üzereydi. Can Melisa ‘nın arkasındaki kızıl gökyüzüne kilitlendi. Melisa harika görünüyordu. Elini tutarak gün batımını görmesi için kendine yaklaştırdı. Hafifçe sarıldı. Yanağını yanağına koyup kısık bir sesle “Harika bir gün ve harika bir an. Hoş geldin hayatıma sevgilim” dedi. Melisa kafasını hafifçe çevirerek Can ‘ın yanağına ilk buseyi kondurdu ve ” Sen de benim hayatıma hoş geldin sevgilim” dedi. Yıllarca hafızalarında kalacak bu anın tadını çıkardılar. Dakikalarca gün batımını izlediler.

Hayatın anlamı böyle anların toplamında yatıyordu.

Pek çok insan bu anların değerini bilmiyordu. Can bunu yıllar önce öğrenmiş ve hep bu anları hafızasına kazımayı felsefe edinmiş, kötü anlarında bu anları hatırlayarak daha güçlü durmayı başarabilmişti. Bu anı da aklına kazıdı. Hava kararmıştı. “İlk akşam yüzmeni benimle yapabilirsin sevgilim” diyerek elinden tuttu ve birlikte suyun dibine daldılar. Suyun altında birbirlerine bakarak bir süre öyle kaldılar. Ele ele tutuşarak denizden çıktılar. Artık yeni bir ilişkiye yelken açmış ilk günden güzel anılar biriktirmeye başlamışlardı. Saat su gibi akıp gitmiş artık ayrılık vakti gelmişti. Can arabasına kadar sevgilisine eşlik etti. Kapısını açtı ve binmeden öne sımsıkı sarıldı. “dikkatli git sevgilim ve eve girince ara lütfen” dedi. Melisa gülümseyerek “merak etme sevgilim, iyi şoförümdür” dedi. Arabasına binip uzaklaştı. Can bu harika günün verdiği mutlulukla evine yürüdü. Eve girdiğinde telefonun başında bir süre bekledi. Melisa arayıp eve vardığını haber verip duşa gireceğini söyledi. Can da duşa girdi. Duştan çıktıktan sonra mesaja attı.

Bugün hayatımda yepyeni bir dönem başladı seninle. İnşallah bir ömür bugünkü kadar mutlu oluruz sevgilim. Güzel anlar ve sevgilim olduğun için teşekkür ederim.

Melisa ‘dan cevap gecikmedi. “İnşallah sevgilim. Bu harika gün için asıl ben teşekkür ederim. Hadi artık yatalım. Allah rahatlık versin sevgilim” Can mutlu ve huzurluydu. İçinde artan bu duyguların verdiği huzurla mesajı yanıtladıktan sonra dualarını ederek uykuya daldı. Rüyaya dalmadan önce, günün tüm karelerini hafızasına iyice kazıdı.

hikaye devam eder mi? ….

Leave A Comment